Нові проекти Центру

 

Як навчитися мислити ефективно?

Друк

 

Наш мозок здатний на дещо більше, ніж ми зазвичай від нього вимагаємо. Для того, щоб "сіра речовина" працювала на повну силу, потрібно дотримуватись деяких правил. 

Один з найважливіших засобів для ефективності роботи мозку - концентрація уваги. Привчіть себе до того, щоб після кожної виконаної роботи ви могли її правильно проаналізувати та пошукати в ній помилки. І не бійтеся їх визнавати! Це дуже важливо. Оцінка своєї роботи повинна бути чесною і неупередженою. Так ви зможете навчитися зосереджуватись і грамотно аналізувати ситуацію.

Писати теж треба правильно. Коли пишеш якусь роботу, то розумні думки зазвичай йдуть одна за одною, у підсумку вони накладаються одна на одну і виходить така нісенітниця, що читати то страшно ... Перед тим, як закінчити свою роботу і зробити остаточний варіант, прочитайте чернетку вголос. Всі недоліки і ляпи будуть перед вами, як на долоні. В одному популярному журналі написано: "Письмовий текст - це мова в сповільненій зйомці". Часу на підготовку письмової праці завжди дається набагато більше, ніж на усне мовлення, тому можна і гарненько попрацювати над шліфуванням тексту. Читання уголос допомагає краще оцінити звучання тексту і правильніше сформулювати свої думки.

Є ще одна дуже цікава річ. Зауважте, що чим менше ви приділяєте уваги поставленому перед вами завданню, тим легше і простіше вона вирішується! Не варто зациклюватися на одному і тому ж, постарайтеся трохи відволіктися, наспівати про себе якусь мелодію, пригадати щось приємне і ви помітите, що мозок почне працювати краще! Але не варто зловживати цим способом! Не забувайте і те, чому вас учили в школі, адже якщо ви нічого там не вчили, то вам не допоможе ніяка пісня чи спогади!

Всім давно відомо, що на продуктивність мозку позитивно впливає фосфор. Тож корисно є їсти рибу, адже саме в ній міститься значна кількість фосфору. Не варто забувати і про інші продукти, багаті вітамінами: моркву, капусту, горіхи.

Якщо ви намагатиметесь дотримуватися цих правил, то вже через невеликий проміжок часу помітите поліпшення в функціональній продуктивності мозку. Ви зможете не тільки вирішувати будь-які кросворди та головоломки, а й брати участь в різних інтелектуальних змаганнях і, звичайно, перемагати у них!

Джерело: dyvensvit.org

Saturday the 21st - .