Як навчитися мислити ефективно?

Друк

 

Наш мозок здатний на дещо більше, ніж ми зазвичай від нього вимагаємо. Для того, щоб "сіра речовина" працювала на повну силу, потрібно дотримуватись деяких правил. 

Один з найважливіших засобів для ефективності роботи мозку - концентрація уваги. Привчіть себе до того, щоб після кожної виконаної роботи ви могли її правильно проаналізувати та пошукати в ній помилки. І не бійтеся їх визнавати! Це дуже важливо. Оцінка своєї роботи повинна бути чесною і неупередженою. Так ви зможете навчитися зосереджуватись і грамотно аналізувати ситуацію.

Писати теж треба правильно. Коли пишеш якусь роботу, то розумні думки зазвичай йдуть одна за одною, у підсумку вони накладаються одна на одну і виходить така нісенітниця, що читати то страшно ... Перед тим, як закінчити свою роботу і зробити остаточний варіант, прочитайте чернетку вголос. Всі недоліки і ляпи будуть перед вами, як на долоні. В одному популярному журналі написано: "Письмовий текст - це мова в сповільненій зйомці". Часу на підготовку письмової праці завжди дається набагато більше, ніж на усне мовлення, тому можна і гарненько попрацювати над шліфуванням тексту. Читання уголос допомагає краще оцінити звучання тексту і правильніше сформулювати свої думки.

Є ще одна дуже цікава річ. Зауважте, що чим менше ви приділяєте уваги поставленому перед вами завданню, тим легше і простіше вона вирішується! Не варто зациклюватися на одному і тому ж, постарайтеся трохи відволіктися, наспівати про себе якусь мелодію, пригадати щось приємне і ви помітите, що мозок почне працювати краще! Але не варто зловживати цим способом! Не забувайте і те, чому вас учили в школі, адже якщо ви нічого там не вчили, то вам не допоможе ніяка пісня чи спогади!

Всім давно відомо, що на продуктивність мозку позитивно впливає фосфор. Тож корисно є їсти рибу, адже саме в ній міститься значна кількість фосфору. Не варто забувати і про інші продукти, багаті вітамінами: моркву, капусту, горіхи.

Якщо ви намагатиметесь дотримуватися цих правил, то вже через невеликий проміжок часу помітите поліпшення в функціональній продуктивності мозку. Ви зможете не тільки вирішувати будь-які кросворди та головоломки, а й брати участь в різних інтелектуальних змаганнях і, звичайно, перемагати у них!

Джерело: dyvensvit.org

Tuesday the 2nd - .