Нові проекти Центру

 

Новий крок в історії українських Салезіян

Друк

19 серпня 2012 року, в день Христового Преображення, українські салезіяни УГКЦ пережили історичну мить - створення та початок окремої чернечої провінції з центром у Львові.

Ця структурна одиниця Згромадження посвяченого праці з молоддю почала своє життя молитвою до Пресвятої Богородиці - Молебнем, адже поручена вона саме Пресвятій Богородиці - Помічниці християн. Молебен відбувся в каплиці Провінційного дому Салезіян у Львові, за присутності представника Генерального настоятеля Салезіян, о. Марека Хшана, усіх співбратів, с. Андреї Младошевої, Настоятельки сестер Салезіянок, представників Салезіян-співпрацівників.

Першим провінційним настоятелем став о. Оноріно Пістеллато, який склав визнання віри перед Церквою та Згромадженням. Після цього отець-настоятель звернувся зі своїм словом до присутніх, накреслюючи головні напрямні та основні кроки новоствореної української салезіянської провінції.

Слова привітання, вдячності і натхнення звучали від найстаршого українського салезіянина - Владики Андрія (Сапеляка), який підкреслив головні кроки українсько-салезіянської історії на шляху до цього історичного моменту - створення окремої автономної провінції.

Створення такої структурної одиниці - у лоні Греко-Католицької Церкви - є прецедентом для Салезіянського Згромадження, яке складається майже виключно з римо-католиків. Така провінція в лоні Помісної Східної Церкви для Салезіянського Згромадження є першою в історії. Її створення вже вбачав бл. п. Митрополит Андрей (Шептицький), а її існування передбачав у своїх задумах та виклав у листуванні бл. п. Папа Пій ХІ (більше тут).

В ході урочистого моменту було оголошено склад Провінційної ради, новопризначені  настоятелі спільнот склали визнання віри, приписане салезіянськими статутами, співбрати отримали листи послуху.

Джерело: sdbua.net

Saturday the 21st - .